Ev dekorasyonu anlamında dikkat edilmesi gereken 6 adım!

Ev dekorasyonu anlamında dikkat edilmesi gereken 6 adımı sizler için derledik.Siz de evinizi dekore ederken,az bir maliyet ile nasıl modern ve şık bir eve sahip olacağınızı uzman mimarımızın da katkısı ile bu yazımızda okuyabilirsiniz.

● Salon Dekorasyonu

Dekorasyona başlamadan önce uzman bir mimar ile görüşüp projelendirmeniz, dekorasyon fikri edinmeniz projenin erken sonlanması ve hataya yer verilmemesi açısından önemlidir.

Evimizin en çok göz önünde olan ve zamanımızın büyük bir çoğunluğunu burada geçirdiğimiz salonlarımızın diğer odalara nazaran daha şık, ferah ve göz alıcı derecede gösterişli olması için siz değerli okuyucularımıza özgün ve yeni fikirler sunuyoruz.

Çita uygulaması evet poliüretan çita uygulaması günümüz salon dekorasyonunun olmazsa olmazı. Salonumuzun bir bölümüne poliüretan çita uygulaması yaparak salonumuza ferah ve geniş bir hava katabiliriz.Duvar kağıdı tercih edilmeli. Duvar kağıdı seçiminde karışık ve göz yorucu desenlerden uzak durulmalı, sade ve gözü yormayan bir duvar kağıdı salonunuza zengin ve modern bir hava katacaktır.

Mobilya seçimi ve düzeni salon dekorasyonunda önemli bir yere sahip. Duvar boyası ile uyumlu mobilya seçimi ve aksesuarlar tercih edilmeli, sadelikten kaçınılmamalıdır. Böylece ferah, modern ve şık bir salonun keyfini yaşayabilirsiniz.

● Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odalarımız da salon gibi zamanımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz alanlarımızdan biri. Televizyon izlemek, kitap okumak, misafirlerimizi ağırlamak, küçük çocuklar ile zaman geçirmek gibi günümüze sığdırdığımız aktiviteleri bu alanda gerçekleştiririz. Oturma odamızı dekore ederken bunları gözardı etmememiz bizim yararımıza olacaktır.

Öncelikle seçilen mobilyaların fazla yer kaplamaması hobi alanlarina daha fazla yer ayrılması önemlidir. Dekorasyonda modernizm ve şıklığın ön plana çıktığı günümüzde oturma odaları önemli bir yer kaplamaktadır.

● Mutfak Dekorasyonu

Mutfaklar,her zaman aile fertlerinin ve misafirlerin bir arada oturup muhabbet ettiği, sosyalleştiği bir alan olmuştur. Hele hele kültürümüzde yemek pişirme ve yemek yeme alanından çok daha ötesine geçmiştir. Bu nedenle seçeceğimiz dekorasyonun işlevselliği, uygunluğu büyük önem arz etmektedir.

Kullanılan mobilyalar özenle seçilmeli, aksesuar kullanımı çok abartılmamalı, yemek masasının yaşam alanını kısıtlamayacak şekilde yerleştirilmelidir. Aydınlatma konusunda acele edilmemeli, seçenekler gözardı edilmemelidir.

● Antre ( Koridor ) Dekorasyonu

Sizde farkında mısınız bilmiyorum ama ev içi trafiğinin en yoğun olduğu alan antredir. Antreler genellikle ince ve uzun olduğundan dekore ederken alanın gereğinden çok daraltılmasından kaçınılmalıdır. Mobilya kullanımında detaylar ince ayrıntısına kadar düşünülmelidir.

Vestiyerin yer ve konumu diğer mobilya ve aksesuarlara nazaran çok daha önemlidir. Antrenin bazı duvarlarına abartıya kaçmamak kaydı ile poliüretan çita uygulamasının yapılması antrenize ferah ve geniş bir görüntü katacaktır.

Duvar kağıdı seçiminde koyu renkler renkler yerine açık renkli göz yormayan modeller tercih edilmelidir.

● Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuklar geleceğimizi temsil eden en önemli sermayelerimizdir. Öyledir ki çocuksuz bir hayat düşünülemez. Çocuklarımızın yaşam alanlarını dekore ederken, onların hayal dünyasını gözardı etmemek gerekir. Dekorasyon fikir aşamasında iken onların sevdiği sevimli kahramanlar sorulmalı, boya konusunda tek renk yerine onların ruh dünyasını temsil edecek renkli boyalar tercih edilmelidir. Odada kullanılan aksesuarlar, çocukların hayal dünyasını yansıtacak modeller olmalıdır.

Böylece çocuklarımız kendi yaşam alanlarında, mutlu huzurlu bir şekilde kendi hayal dünyasında yaşayabilirler.

● Banyo Dekorasyonu

Banyonuzu kullanışlı ve estetik bir görünüme dönüştürmeye hazır mısınız? Banyolarımız evimizin en az kullanılan alanlarından biri olsa da estetik ve görünüm bakımından diğer yaşam alanlarımızdan daha fazla önem veriyoruz.

İlk yapmamız gereken boş alanlardan tasarruf etmek olacaktır. Seramik ve vitrifiye seçenekleri, günümüz teknolojisinde çok daha fazla çeşitlilik göstermektedir. Vitrifiye ve seramik seçiminde canlı ve modern çizgiler tercih edilmelidir. Kullandığımız aksesuarları oldukça dekoratif seçmeliyiz ki, banyomuz sıradanlığı aşıp modern bir görünüme kavuşsun. Dekore edeceğimiz banyomuz m² bakımından küçük ise kullanacağımız ayna büyük olmalı ki olduğundan geniş, ferah ve ışıltılı göstersin. Dekoratif bir havlu askısı ve şişe banyonuzu sıradanlıktan öte modern bir görünüme kavuşturur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s